Przejdź do głównej zawartości

"Nie bójcie się dzielić swoim talentem"


 Art Bem Musical Festival 2021 to najnowsza propozycja Bemowskiego Centrum Kultury w Warszawie, realizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, skierowana do młodych adeptów wokalnej sztuki musicalowej z całej Polski. To wydarzenie, którego zadaniem, prócz wyłonienia i prezentacji najzdolniejszych młodych głosów z całego kraju, jest edukacja artystyczna oraz zacieranie barier między światem „amatorskiego ruchu teatralnego” a zawodowym teatrem muzycznym. 

Festiwal skierowany jest do osób w wieku 16-25 lat, które nie studiują ani nie ukończyły studiów wokalnych. To szansa dla wszystkich tych, którzy swoją pasję wokalną rozwijają w domowym zaciszu czy w tak popularnych w ostatnich latach w Polsce warsztatowych szkołach musicalowych. Rozwój amatorskiego ruchu musicalowego podkreśla ogromne zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. 

Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest Antoniusz Dietzius, reżyser młodego pokolenia, na stałe związany ze sceną musicalową. Od kilkunastu lat reżyser młodzieżowych produkcji Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, kierownik artystyczny Teatru Muzycznego Proscenium.

- To projekt, w którym pojęcia „uczeń” i „mistrz” zatracają swoją nieformalną granicę na rzecz wspólnych rozmów, warsztatów, prób muzycznych czy wspólnego wejścia na dużą scenę - przekonuje Antoniusz Dietzius. - Odrzucając tym samym bariery „online”, inaugurujemy pierwszy festiwalowy projekt artystycznego Bemowa, będący nowym rozdziałem musicalowego ruchu amatorskiego w Warszawie i w całej Polsce. Pracując od kilkunastu lat z młodymi adeptami teatru muzycznego, obserwuję coraz większe zainteresowanie właśnie tym wymagającym gatunkiem scenicznym. Błysk w oczach młodych ludzi oraz ich zaangażowanie w opracowywane przeze mnie projekty utwierdzają w przekonaniu, że Art Bem Musical Festival stanie się atrakcyjną propozycją dla ich edukacyjnych i musicalowych potrzeb. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i mocno dodaję Wam odwagi. Nie bójcie się dzielić swoim talentem. Nie dostaliście go po to, żeby zamykać się z nim w czterech ścianach swojego pokoju.

Art Bem Musical Festival 2021 rozpoczął się 19 lipca, trwającym prawie miesiąc I etapem konkursu, który wyłoni 12 uczestników II etapu. Nad ich wyborem pracować będzie czteroosobowe jury, złożone z musicalowych aktorek i aktorów młodego pokolenia, których kariery i zawodowe uniesienia możemy obecnie obserwować na scenach całej Polski. Do grona jurorów pierwszej edycji festiwalu zaproszenie przyjęli Anastazja Simińska, Agnieszka Przekupień, Maciej Pawlak i Marcin Franc. Ich zaangażowanie w idee i przebieg festiwalu ma udowodnić wszystkim uczestnikom i tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wzięcie udziału, że odwaga we własne umiejętności i odpowiednie podejście do ich rozwoju może doprowadzić do wymarzonej drogi scenicznego sukcesu. Udział w II etapie zapewni wszystkim zakwalifikowanym możliwość poznania naszych jurorów oraz pracy z nimi w trakcie warsztatów wokalno-aktorskich.

Warsztaty i próby muzyczne z udziałem kierownika muzycznego oraz bandu zwieńczą przesłuchania koncertowe otwarte dla widowni. Te wyłonią laureatów, uczestników Gali Finałowej, w trakcie której poznamy wszystkich nagrodzonych. Gala Finałowa Art Bem Musical Festival 2021 odbędzie się 23 września w bemowskim Amfiteatrze. Na scenie wraz z uczestnikami oraz zespołem muzycznym wystąpią goście specjalni, jurorzy festiwalu, a w trakcie koncertu poznamy wyróżnionych, laureatów trzech pierwszych miejsc oraz zdobywcę Grand Prix konkursu. Nagrodzeni statuetkami Art Bem Musical Festival 2021 oraz nagrodami specjalnymi przejdą do historii jako pierwsi laureaci muzycznego wydarzenia, które w zamyśle ma na stałe zagościć na festiwalowej mapie Polski.

Wszystkie informacje dotyczące m.in. regulaminu festiwalu, materiałów zgłoszeniowych, opisu i terminów poszczególnych etapów znajdują się na stronie www.festiwal.artbem.pl oraz w social mediach i na stronie Bemowskiego Centrum Kultury.

Informacji na temat festiwalu bezpośrednio udzielają dyrektor artystyczny festiwalu Antoniusz Dietzius – (tel. 697294709) oraz Beata Kloc – koordynator konkursu z ramienia Bemowskiego Centrum Kultury (tel. 509482157)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

# 39 Kolorowa „Pretty Woman”. Satysfakcja gwarantowana!

                                                        Fot. Justyna Tomczak Musical „Pretty Woman” w Teatrze Muzycznym w Łodzi to przykład wyjątkowej, niespotykanej pracy zespołowej. I nie ma znaczenia czy to główna rola musicalu, czy jedynie mały taneczny epizod. Każdy na scenie się wyróżnia i... błyszczy (czasami dosłownie)! Począwszy od realizatorów, przez aktorki, aktorów, muzyków, chór, tancerzy, akrobatów, po całą produkcję – wszyscy profesjonalnie dopieszczają widza. Bawią, wzruszają, zachwycają. Po prostu satysfakcja gwarantowana! Czemu warto wybierać takie miejsca jak Muzyczny w Łodzi? „Bo są najlepsze” - cytując Edwarda Lewisa.  Wersję dźwiękową recenzji znajdziesz na YouTube, Spotify, Anchor, Apple Podcast, TuneIn, Castbox, Google Podcast    Musical „Pretty Woman” z piosenkami Bryana Adamsa i Jima Vallanca swoją premierę miał w 2018. Autorami libretta są Garry Marshall i J. F. Lawton, reżyser i scenarzysta kinowego hitu z 1990 roku. Historia prostytutki Vivan Ward i biznesm

Kawałek Dublina w Toruniu - "Once". Recenzja

     Musical "Once" z muzyką i tekstami piosenek Glena Hansarda i Markety Irglovej, w reżyserii Tomasza Dutkiewicza w Teatrze Muzycznym w Toruniu to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego sezonu . Wyczekiwana najdłużej, bo od ponad 4 lat, gdy pierwszy raz usłyszałem o pomyśle wystawienia musicalu w Toruniu.          POSŁUCHAJ PODCASTu o powstawaniu musicalu "Once" w Toruniu           SPOTIFY    APPLE PODCAST   GOOGLE    YOUTUBE     Prosta historia o skomplikowanych uczuciach, przepełniona szczerym i emocjonalnym aktorstwem, natchniona niesamowitą muzyką wykonywaną z nieudawaną pasją. Historia opowiedziana piosenkami, które "mają serce i duszę". Przyznaję, że oglądałem realizację tego musicalu w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Ale daleki jestem od porównywania, bo parafrazując wiersz Szymborskiej: 'Nic dwa "Once"-y się nie zdarza, nie ma dwóch tych samych musicali". Pałac Dąmbskich w Toruniu na ponad dwie godzi

#28 Historia opowiedziana śpiewająco! "Bitwa o tron" w Teatrze Syrena

                                               (Fot. Michał Heller, źródło Teatr Syrena)    Blisko dwie godziny doskonałej zabawy, humor z najwyższej półki, muzyczne hity, niebanalne osobowości, hipnotyzujące stroje i wibrujące choreografie to najnowsza premiera warszawskiego Teatru Syrena - "Bitwa o tron. Musicalowy talent show" z librettem i w reżyserii Jacka Mikołajczyka, z przebojową muzyką Tomasza Filipczaka.         NIE MASZ CZASU NA CZYTANIE? POSŁUCHAJ TEJ RECENZJI TUTAJ     Otwierając premierę reżyser powiedział bardzo krótko: "Bawcie się historią" i jest to chyba najlepsza zachęta do obejrzenia najnowszej produkcji Teatru Syrena. Zarys libretta jest prosty - w show biorą udział wybrani królowie elekcyjni, którzy o głosy publiczności rywalizują swoimi wokalnymi popisami (przy okazji każdy z nich zapewnia, że odzyska dla nas Inflanty). Walczącym o uznanie widowni przygląda się jury - to matki, żony, siostry i kochanki polskich królów - Bona Sforza ( Beatrycz