Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

"Nie bójcie się dzielić swoim talentem"


 Art Bem Musical Festival 2021 to najnowsza propozycja Bemowskiego Centrum Kultury w Warszawie, realizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, skierowana do młodych adeptów wokalnej sztuki musicalowej z całej Polski. To wydarzenie, którego zadaniem, prócz wyłonienia i prezentacji najzdolniejszych młodych głosów z całego kraju, jest edukacja artystyczna oraz zacieranie barier między światem „amatorskiego ruchu teatralnego” a zawodowym teatrem muzycznym. 

Festiwal skierowany jest do osób w wieku 16-25 lat, które nie studiują ani nie ukończyły studiów wokalnych. To szansa dla wszystkich tych, którzy swoją pasję wokalną rozwijają w domowym zaciszu czy w tak popularnych w ostatnich latach w Polsce warsztatowych szkołach musicalowych. Rozwój amatorskiego ruchu musicalowego podkreśla ogromne zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. 

Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest Antoniusz Dietzius, reżyser młodego pokolenia, na stałe związany ze sceną musicalową. Od kilkunastu lat reżyser młodzieżowych produkcji Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, kierownik artystyczny Teatru Muzycznego Proscenium.

- To projekt, w którym pojęcia „uczeń” i „mistrz” zatracają swoją nieformalną granicę na rzecz wspólnych rozmów, warsztatów, prób muzycznych czy wspólnego wejścia na dużą scenę - przekonuje Antoniusz Dietzius. - Odrzucając tym samym bariery „online”, inaugurujemy pierwszy festiwalowy projekt artystycznego Bemowa, będący nowym rozdziałem musicalowego ruchu amatorskiego w Warszawie i w całej Polsce. Pracując od kilkunastu lat z młodymi adeptami teatru muzycznego, obserwuję coraz większe zainteresowanie właśnie tym wymagającym gatunkiem scenicznym. Błysk w oczach młodych ludzi oraz ich zaangażowanie w opracowywane przeze mnie projekty utwierdzają w przekonaniu, że Art Bem Musical Festival stanie się atrakcyjną propozycją dla ich edukacyjnych i musicalowych potrzeb. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i mocno dodaję Wam odwagi. Nie bójcie się dzielić swoim talentem. Nie dostaliście go po to, żeby zamykać się z nim w czterech ścianach swojego pokoju.

Art Bem Musical Festival 2021 rozpoczął się 19 lipca, trwającym prawie miesiąc I etapem konkursu, który wyłoni 12 uczestników II etapu. Nad ich wyborem pracować będzie czteroosobowe jury, złożone z musicalowych aktorek i aktorów młodego pokolenia, których kariery i zawodowe uniesienia możemy obecnie obserwować na scenach całej Polski. Do grona jurorów pierwszej edycji festiwalu zaproszenie przyjęli Anastazja Simińska, Agnieszka Przekupień, Maciej Pawlak i Marcin Franc. Ich zaangażowanie w idee i przebieg festiwalu ma udowodnić wszystkim uczestnikom i tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wzięcie udziału, że odwaga we własne umiejętności i odpowiednie podejście do ich rozwoju może doprowadzić do wymarzonej drogi scenicznego sukcesu. Udział w II etapie zapewni wszystkim zakwalifikowanym możliwość poznania naszych jurorów oraz pracy z nimi w trakcie warsztatów wokalno-aktorskich.

Warsztaty i próby muzyczne z udziałem kierownika muzycznego oraz bandu zwieńczą przesłuchania koncertowe otwarte dla widowni. Te wyłonią laureatów, uczestników Gali Finałowej, w trakcie której poznamy wszystkich nagrodzonych. Gala Finałowa Art Bem Musical Festival 2021 odbędzie się 23 września w bemowskim Amfiteatrze. Na scenie wraz z uczestnikami oraz zespołem muzycznym wystąpią goście specjalni, jurorzy festiwalu, a w trakcie koncertu poznamy wyróżnionych, laureatów trzech pierwszych miejsc oraz zdobywcę Grand Prix konkursu. Nagrodzeni statuetkami Art Bem Musical Festival 2021 oraz nagrodami specjalnymi przejdą do historii jako pierwsi laureaci muzycznego wydarzenia, które w zamyśle ma na stałe zagościć na festiwalowej mapie Polski.

Wszystkie informacje dotyczące m.in. regulaminu festiwalu, materiałów zgłoszeniowych, opisu i terminów poszczególnych etapów znajdują się na stronie www.festiwal.artbem.pl oraz w social mediach i na stronie Bemowskiego Centrum Kultury.

Informacji na temat festiwalu bezpośrednio udzielają dyrektor artystyczny festiwalu Antoniusz Dietzius – (tel. 697294709) oraz Beata Kloc – koordynator konkursu z ramienia Bemowskiego Centrum Kultury (tel. 509482157)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Krew, czosnek i musical. "Dracula" mieszka w Łodzi

      Veni, vidi, scripsi! "Dracula" w Teatrze Muzycznym w Łodzi to musical o pragnieniu nieśmiertelności, bo "wieczność jest za krótka, by żyć" oraz o... głodzie miłości, bo "wieczność jest za długa, by samotnie trwać". "Dracula" w reżyserii oraz z librettem Jakuba Szydłowskiego to niepowtarzalne musicalowe doświadczenie, którego w Polsce nie było od czasu "Tańca wampirów" i "Upiora w operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. To  doświadczenie monumentalności w orkiestrowej muzyce, majestatycznej scenografii i zmysłowych choreografiach.  (Fot. Michał Matuszak)     Jest strasznie : nabici na pal,  mroczne cmentarze, mordowane noworodki, samobójcze skoki w otchłań morza i zapewnienie krwiopijców: "będziemy mordować i ssać". Krew spożywana jest bez ograniczeń, a w jej smaku można wyczuć "szczepy sacrum i profanum". Wśród widzów przechadzają się nienasycone wampiry , duchy z przeszłości: Joanna D'Arc, Napoleon, ż

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Toruniu.

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! A wciąż aktualny w treści Hemar serwuje publice zachwycającą komedię muzyczną, w której bawi się gatunkami: operetką, wodewilem, kabaretem. „Piękna Lucynda” to wspaniała historia o miłości. O dylematach z nią związanych. No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu.      Nie masz czasu na czytanie posłuchaj moich wrażeniach ze spektaklu w kolejnym odcinku podcastu na SPOTIFY , YOUTUBE , APPLE PODCAST którego gośćmi są: Anna Wołek , dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla , który przygotowała

#61 "Duża dawka mroku". Zaglądam na próbę "Draculi"

W 61 odcinku podcastu Musicalowe.info zabieram Was do Teatr Muzyczny w Łodzi, gdzie 18 maja premiera musicalu "Dracula" z librettem i w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z muzyką Jakuba Lubowicza. Z podcastowym mikrofonem wybrałem się na jedną z prób do musicalu . POSŁUCHAJ na: 🎧 SPOTIFY https://tinyurl.com/3y49y9ch 🎧 YOUTUBE  https://youtu.be/lJif9qjydWw   🎧 APPLE PODCAST https://tinyurl.com/avrdb6cp Mam dziwne przeczucie, że szykuje się najciekawsza premiera sezonu... Gośćmi tego odcinka są reżyser Jakub Szydłowski, autorzy choreografii Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, Anna Chadaj, która zaprojektowała kostiumy oraz artyści Asia Gorzała, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marcin Franc i Kamil Olczyk. Nasze rozmowy dotyczyły nie tylko przygotowań do musicalu, ale również "krwistych" tematów.  Premiera musicalu "Dracula" w Teatrze Muzycznym w Łodzi już 18 maja. Od 16 maja przedpremierowe pokazy. Podziękowania za pomoc w realizacji odcinka dla: Anna Korzo