Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

"Nie bójcie się dzielić swoim talentem"


 Art Bem Musical Festival 2021 to najnowsza propozycja Bemowskiego Centrum Kultury w Warszawie, realizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, skierowana do młodych adeptów wokalnej sztuki musicalowej z całej Polski. To wydarzenie, którego zadaniem, prócz wyłonienia i prezentacji najzdolniejszych młodych głosów z całego kraju, jest edukacja artystyczna oraz zacieranie barier między światem „amatorskiego ruchu teatralnego” a zawodowym teatrem muzycznym. 

Festiwal skierowany jest do osób w wieku 16-25 lat, które nie studiują ani nie ukończyły studiów wokalnych. To szansa dla wszystkich tych, którzy swoją pasję wokalną rozwijają w domowym zaciszu czy w tak popularnych w ostatnich latach w Polsce warsztatowych szkołach musicalowych. Rozwój amatorskiego ruchu musicalowego podkreśla ogromne zainteresowanie tym gatunkiem muzycznym. 

Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest Antoniusz Dietzius, reżyser młodego pokolenia, na stałe związany ze sceną musicalową. Od kilkunastu lat reżyser młodzieżowych produkcji Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, kierownik artystyczny Teatru Muzycznego Proscenium.

- To projekt, w którym pojęcia „uczeń” i „mistrz” zatracają swoją nieformalną granicę na rzecz wspólnych rozmów, warsztatów, prób muzycznych czy wspólnego wejścia na dużą scenę - przekonuje Antoniusz Dietzius. - Odrzucając tym samym bariery „online”, inaugurujemy pierwszy festiwalowy projekt artystycznego Bemowa, będący nowym rozdziałem musicalowego ruchu amatorskiego w Warszawie i w całej Polsce. Pracując od kilkunastu lat z młodymi adeptami teatru muzycznego, obserwuję coraz większe zainteresowanie właśnie tym wymagającym gatunkiem scenicznym. Błysk w oczach młodych ludzi oraz ich zaangażowanie w opracowywane przeze mnie projekty utwierdzają w przekonaniu, że Art Bem Musical Festival stanie się atrakcyjną propozycją dla ich edukacyjnych i musicalowych potrzeb. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i mocno dodaję Wam odwagi. Nie bójcie się dzielić swoim talentem. Nie dostaliście go po to, żeby zamykać się z nim w czterech ścianach swojego pokoju.

Art Bem Musical Festival 2021 rozpoczął się 19 lipca, trwającym prawie miesiąc I etapem konkursu, który wyłoni 12 uczestników II etapu. Nad ich wyborem pracować będzie czteroosobowe jury, złożone z musicalowych aktorek i aktorów młodego pokolenia, których kariery i zawodowe uniesienia możemy obecnie obserwować na scenach całej Polski. Do grona jurorów pierwszej edycji festiwalu zaproszenie przyjęli Anastazja Simińska, Agnieszka Przekupień, Maciej Pawlak i Marcin Franc. Ich zaangażowanie w idee i przebieg festiwalu ma udowodnić wszystkim uczestnikom i tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wzięcie udziału, że odwaga we własne umiejętności i odpowiednie podejście do ich rozwoju może doprowadzić do wymarzonej drogi scenicznego sukcesu. Udział w II etapie zapewni wszystkim zakwalifikowanym możliwość poznania naszych jurorów oraz pracy z nimi w trakcie warsztatów wokalno-aktorskich.

Warsztaty i próby muzyczne z udziałem kierownika muzycznego oraz bandu zwieńczą przesłuchania koncertowe otwarte dla widowni. Te wyłonią laureatów, uczestników Gali Finałowej, w trakcie której poznamy wszystkich nagrodzonych. Gala Finałowa Art Bem Musical Festival 2021 odbędzie się 23 września w bemowskim Amfiteatrze. Na scenie wraz z uczestnikami oraz zespołem muzycznym wystąpią goście specjalni, jurorzy festiwalu, a w trakcie koncertu poznamy wyróżnionych, laureatów trzech pierwszych miejsc oraz zdobywcę Grand Prix konkursu. Nagrodzeni statuetkami Art Bem Musical Festival 2021 oraz nagrodami specjalnymi przejdą do historii jako pierwsi laureaci muzycznego wydarzenia, które w zamyśle ma na stałe zagościć na festiwalowej mapie Polski.

Wszystkie informacje dotyczące m.in. regulaminu festiwalu, materiałów zgłoszeniowych, opisu i terminów poszczególnych etapów znajdują się na stronie www.festiwal.artbem.pl oraz w social mediach i na stronie Bemowskiego Centrum Kultury.

Informacji na temat festiwalu bezpośrednio udzielają dyrektor artystyczny festiwalu Antoniusz Dietzius – (tel. 697294709) oraz Beata Kloc – koordynator konkursu z ramienia Bemowskiego Centrum Kultury (tel. 509482157)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Toruniu.

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! A wciąż aktualny w treści Hemar serwuje publice zachwycającą komedię muzyczną, w której bawi się gatunkami: operetką, wodewilem, kabaretem. „Piękna Lucynda” to wspaniała historia o miłości. O dylematach z nią związanych. No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu.      Nie masz czasu na czytanie posłuchaj moich wrażeniach ze spektaklu w kolejnym odcinku podcastu na SPOTIFY , YOUTUBE , APPLE PODCAST którego gośćmi są: Anna Wołek , dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla , który przygotowała

#43 Kilkaset kroków w szpilkach. „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

      Dorothy Michaels wiedziała coś, czego nie wiedział Michael Dorsey. Ja po obejrzeniu musicalu „Tootsie” też wiem, coś czego Wy jeszcze nie wiecie, a być może wciąż zastanawiacie się czy wybrać się do Teatru Rozrywki. (for. A. Wacławek)     Tomasz Wojtan - grający głównego bohatera / główną bohaterkę musicalu „Tootsie” w reżyserii Magdaleny Piekorz - dołącza do mojego prywatnego panteonu najlepszych aktorów grających damskie role (Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Wojciech Pokora, Dustin Hoffman, Tony Curtis). Premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie to bawiąca do łez komedia w doskonałym przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego, wspaniałe aktorstwo, fantastycznie zagrana muzyka, scenograficzno-techniczny majstersztyk i choreografie, od których nie można oderwać wzroku .       Tym razem dzielę się z Wami wrażeniami z musicalu, po którym wiele się nie spodziewałem, a który stał się dla mnie bardzo satysfakcjonującym odkryciem kończącego się sezonu. Mój brak oczekiwań wynikał głównie z pewn

#29 Toruń. Tu "Przyjaciół" masz!

  Popremierowo o najnowszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu o musicalu "Friends! The Musical Parody" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej.     Z tego odcinka dowiecie się jak chodzi się w czarnych, obcisłych spodniach, opowiemy także, kto w musicalu wystąpił w roli... drobiu. W tym odcinku będą prawdziwe wzruszenia, a obok artystów i realizatorów spektaklu rozmawiać będziemy z... Rachel (tak, tą Rachel). Zdradzi nam przepis na ciasto. Sporo ostatnio wypieków w musicalach w "Kelnerce" są tarty, w "Błękitnym Zamku" apetyczny tort. A w musicalu "Friends"...          TEN TEKST ORAZ POPREMIEROWY REPORTAŻ POSŁUCHASZ TUTAJ      Na początek przyznam się do czegoś: nigdy nie oglądałem serialu "Przyjaciele". Nie znając postaci, nie znając relacji między nimi obejrzałem musical będący parodią serialu. I tu zaskoczenie!!! Świetnie się bawiłem. Postaci są na tyle solidnie budowane w musicalu, że nawet bez dodatkowej wiedzy z