Przejdź do głównej zawartości

#34 Edyta Krzemień - nie tylko musicaleKolejny wakacyjny odcinek, w którym gościem jest Edyta Krzemień aktorka musicalowa, ostatnio coraz odważniej sięgającą po nowe muzyczne wyzwania. Udział w koncercie kompozytora ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, występ w kanadyjskim Cirque de Soleil czy pierwsze w życiu doświadczenie ze zbiórką pieniędzy na własny teledysk. Na chwilę wrócimy też do początku musicalowej kariery, która jak się okazuje nie była nigdy głównym życiowym celem Edyty Krzemień. 

Na zdjęciu Edyta Krzemień jako Ellen w "Miss Saigon" w Teatrze Muzyczny w Łodzi. Fot. Michał Matuszak. 

Zanim jednak spotkanie z gościem tego odcinka, zajrzyjmy do musicalowego kalendarza. Nowy sezon teatralny rozpocznie się już za chwilę. Oprócz powrotu na scenę tytułów znanych z poprzedniego sezonu bądźcie gotowi na niesamowite premiery. 

11 września na premierę familijnego musicalu "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" zaprasza warszawski Teatr Syrena. To musicalowa adaptacja komiksu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i z muzyką Jakuba Lubowicza.  Również 11 września w Teatrze Muzycznym w Gdyni premiera "Mistrza i Małgorzaty" w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. 

Bardzo mnie cieszy, że musicalowo robi się coraz bardziej w województwie kujawsko-pomorskim, w którym Musicalowe Info ma swoje centrum dowodzenia. To głównie zasługa Teatru Muzycznego w Toruniu, Filharmonii Pomorskiej oraz Teatru Kameralnego w Bydgoszczy - gdzie w tym roku można było obejrzeć premierę musicalu "Wyspa" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. A już 18 września premiera "Bulwaru Zachodzącego Słońca" A. L. Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka w Operze Nova w Bydgoszczy.

22 września w Teatrze Rozrywki w Chorzowie polska prapremiera "Pinoccio. Il grande musical" w reżyserii Magdaleny Piekorz. Musical miał prapremierę w roku 2003. To pierwszy oryginalny musical włoski, który zobaczyło pół miliona widzów!

25 września na swoje pierwsze urodziny zaprasza Teatr Muzyczny Adria w Koszalinie. Tego dnia zaplanowano premierę musicalu "Bonnie i Clyde" . Tytuł wystawiano dotychczas na Broadwayu i West End, Tokio, Seul i Praga, a teraz obejrzycie go w Koszalinie! Musical "Bonnie i Clyde" z muzyką Franka Wildhorna i librettem Ivana Menchella miał swoją premierę w San Diego w 2009 roku. Więcej o premierze usłyszycie w 35 odcinku podcastu.

25 września przekładana kilkukrotnie premiera musicalu "Pretty Women" w Teatrze Muzycznym w Łodzi w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. 

8 października w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu premiera musicalu "Once" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. W rolach głównych Paulina Grochowska i Kaja Mianowana oraz Michał Grobelny i Marek Puchowski. 

22 października zapraszam na pierwszą premierę Teatru Muzycznego Proscenium w Warszawie. Na Scenie Relax obejrzycie "Little Shop of Horrors"  Alana Menkena i Howarda Ashmana w reżyserii Antoniusza Dietziusa. 

A już 13 listopada w Operze na Zamku w Szczecinie premiera klasyki musicalu "My Fair Lady" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Zerkam na mój kalendarz i wygląda na to, że to już 3 premiera tego reżysera w nowym sezonie musicalowym. 

To premiery w najbliższych miesiącach, choć są już potwierdzone również styczniowe premiery to między innym "Cesarz" w reż. Cezarego Studniaka, na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego w Teatrze Capitol we Wrocławiu oraz "West Side Story" w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiej i w reżyserii... zgadniecie? Jakuba Szydłowskiego. To oczywiście w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

  Oczywiście poza premierami w repertuarach teatrów w nowym sezon czeka na Was kilkanaście musicalowych tytułów: "Waitress" w Teatrze Roma, "Bitwa o tron. Musicalowy talent show", "Rodzina Addamsów", "Rock of Ages", "Next to normal" oraz "Kapitan Żbik i żółty saturator" w Teatrze Syrena. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu czekać na Was będą "Kombinat", "Pippin" a w Krakowskim Teatrze Variete "Chicago", "Pretty Women" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka oraz farsa muzyczna "Bez seksu proszę". W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu można nadrobić zaległości musicalowe i obejrzeć "Blaszany bębenek", "Frankensteina", "Lazarusa" oraz genialny musical "Mock. Czarna burleska".  W Teatrze Studio Buffo w Warszawie "Metro", "Romeo i Julia" oraz "Polita". W warszawskim Teatrze Dramatycznym we wrześniu i paździeniku również musicalowo: "Kinky Boots", "Cabaret" i "Człowiek z La Manchy". W Teatrze Muzycznym w Lublinie wybierzcie się na "Skrzypka na dachu" oraz "Halo, Szpicbródka". W nowym sezonie polecam również "Błękitny zamek" oraz "Thrill me" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

#27 „Błękitny zamek” - zbudowany z emocji

Recenzja musicalu Maciej Gogołkiewicz, musicalowe.info  Premiera 4.6.2021 Mazowiecki Teatr Muzycznych im. J.Kiepury   Gdy już nasycisz się musicalowym urokiem „Pretty Women”, a „Kelnerka” z Broadwayu - otoczona zapachem ciast - przeprowadzi Cię przez zakamarki swego skomplikowanego życia, to bez żadnych obaw pozwól się uwieść marzeniom o błękitnym zamku i razem z Joanną Stirling zanurz się w kolejnych falach szczęścia, miłości i zachwytu nad życiem.  „Błękitny zamek” to musicalowa, baśniowa opowieść o sile marzeń, o poszukiwaniu (i odnajdywaniu!) siebie wśród otaczających nas pozorów.      NIE MUSISZ CZYTAĆ.  MOŻESZ POSŁUCHAĆ TUTAJ       W Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie odbyła się premiera polskiego musicalu „Błękitny zamek” na motywach powieści Lucy Maud Montgomery z librettem Krystyny Ślaskiej i Barbary Wachowicz z przepiękną muzyką Romana Czubatego w reżyserii Beaty Redo – Dobber .      Polska prapremiera musicalu "Błękitnego zamku" (reż. K

# 39 Kolorowa „Pretty Woman”. Satysfakcja gwarantowana!

                                                        Fot. Justyna Tomczak Musical „Pretty Woman” w Teatrze Muzycznym w Łodzi to przykład wyjątkowej, niespotykanej pracy zespołowej. I nie ma znaczenia czy to główna rola musicalu, czy jedynie mały taneczny epizod. Każdy na scenie się wyróżnia i... błyszczy (czasami dosłownie)! Począwszy od realizatorów, przez aktorki, aktorów, muzyków, chór, tancerzy, akrobatów, po całą produkcję – wszyscy profesjonalnie dopieszczają widza. Bawią, wzruszają, zachwycają. Po prostu satysfakcja gwarantowana! Czemu warto wybierać takie miejsca jak Muzyczny w Łodzi? „Bo są najlepsze” - cytując Edwarda Lewisa.  Wersję dźwiękową recenzji znajdziesz na YouTube, Spotify, Anchor, Apple Podcast, TuneIn, Castbox, Google Podcast    Musical „Pretty Woman” z piosenkami Bryana Adamsa i Jima Vallanca swoją premierę miał w 2018. Autorami libretta są Garry Marshall i J. F. Lawton, reżyser i scenarzysta kinowego hitu z 1990 roku. Historia prostytutki Vivan Ward i biznesm

#30 „Waitress”. Nowy rozdział w historii Teatru ROMA

   Zacytuję jedną z piosenek musicalu - „wszystko się zmienia”... Po obejrzeniu „Waitress” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego mam wrażenie, że przede wszystkim zmienia się Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie. Dla mnie to jest całkowicie nowa Roma!...      NIE MASZ CZASU NA CZYTANIE? POSŁUCHAJ TEJ RECENZJI.  NOWY ODCINEK PODCASTU JEST NA:     SPOTIFY ,  YOUTUBE ,  APPLE PODCAST , ANCHOR ,  GOOGLE PODCAST     Na teatralną scenę trafił musical, który nie tylko bawi i wzrusza, nie tylko zachwyca choreografiami, scenografią, wokalnym i aktorskim rzemiosłem. To musical, który przede wszystkim mówi, mówi współczesnym językiem, mówi o współczesnych problemach, które nie są jedynie tworem wyobraźni autora libretta. Popularne stwierdzenie: „życie pisze najlepsze scenariusze” bardzo trafnie określa wrażenia i emocje, z którymi wychodzi się z teatru po obejrzeniu „Waitress”. To spektakl zdecydowanie dla dorosłego widza. Teatralna scena staje się lustrzanym odbiciem życia. I nie jest to zabawne, krzyw