Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

#34 Edyta Krzemień - nie tylko musicaleKolejny wakacyjny odcinek, w którym gościem jest Edyta Krzemień aktorka musicalowa, ostatnio coraz odważniej sięgającą po nowe muzyczne wyzwania. Udział w koncercie kompozytora ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, występ w kanadyjskim Cirque de Soleil czy pierwsze w życiu doświadczenie ze zbiórką pieniędzy na własny teledysk. Na chwilę wrócimy też do początku musicalowej kariery, która jak się okazuje nie była nigdy głównym życiowym celem Edyty Krzemień. 

Na zdjęciu Edyta Krzemień jako Ellen w "Miss Saigon" w Teatrze Muzyczny w Łodzi. Fot. Michał Matuszak. 

Zanim jednak spotkanie z gościem tego odcinka, zajrzyjmy do musicalowego kalendarza. Nowy sezon teatralny rozpocznie się już za chwilę. Oprócz powrotu na scenę tytułów znanych z poprzedniego sezonu bądźcie gotowi na niesamowite premiery. 

11 września na premierę familijnego musicalu "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" zaprasza warszawski Teatr Syrena. To musicalowa adaptacja komiksu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i z muzyką Jakuba Lubowicza.  Również 11 września w Teatrze Muzycznym w Gdyni premiera "Mistrza i Małgorzaty" w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. 

Bardzo mnie cieszy, że musicalowo robi się coraz bardziej w województwie kujawsko-pomorskim, w którym Musicalowe Info ma swoje centrum dowodzenia. To głównie zasługa Teatru Muzycznego w Toruniu, Filharmonii Pomorskiej oraz Teatru Kameralnego w Bydgoszczy - gdzie w tym roku można było obejrzeć premierę musicalu "Wyspa" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. A już 18 września premiera "Bulwaru Zachodzącego Słońca" A. L. Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka w Operze Nova w Bydgoszczy.

22 września w Teatrze Rozrywki w Chorzowie polska prapremiera "Pinoccio. Il grande musical" w reżyserii Magdaleny Piekorz. Musical miał prapremierę w roku 2003. To pierwszy oryginalny musical włoski, który zobaczyło pół miliona widzów!

25 września na swoje pierwsze urodziny zaprasza Teatr Muzyczny Adria w Koszalinie. Tego dnia zaplanowano premierę musicalu "Bonnie i Clyde" . Tytuł wystawiano dotychczas na Broadwayu i West End, Tokio, Seul i Praga, a teraz obejrzycie go w Koszalinie! Musical "Bonnie i Clyde" z muzyką Franka Wildhorna i librettem Ivana Menchella miał swoją premierę w San Diego w 2009 roku. Więcej o premierze usłyszycie w 35 odcinku podcastu.

25 września przekładana kilkukrotnie premiera musicalu "Pretty Women" w Teatrze Muzycznym w Łodzi w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. 

8 października w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu premiera musicalu "Once" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. W rolach głównych Paulina Grochowska i Kaja Mianowana oraz Michał Grobelny i Marek Puchowski. 

22 października zapraszam na pierwszą premierę Teatru Muzycznego Proscenium w Warszawie. Na Scenie Relax obejrzycie "Little Shop of Horrors"  Alana Menkena i Howarda Ashmana w reżyserii Antoniusza Dietziusa. 

A już 13 listopada w Operze na Zamku w Szczecinie premiera klasyki musicalu "My Fair Lady" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Zerkam na mój kalendarz i wygląda na to, że to już 3 premiera tego reżysera w nowym sezonie musicalowym. 

To premiery w najbliższych miesiącach, choć są już potwierdzone również styczniowe premiery to między innym "Cesarz" w reż. Cezarego Studniaka, na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego w Teatrze Capitol we Wrocławiu oraz "West Side Story" w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiej i w reżyserii... zgadniecie? Jakuba Szydłowskiego. To oczywiście w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

  Oczywiście poza premierami w repertuarach teatrów w nowym sezon czeka na Was kilkanaście musicalowych tytułów: "Waitress" w Teatrze Roma, "Bitwa o tron. Musicalowy talent show", "Rodzina Addamsów", "Rock of Ages", "Next to normal" oraz "Kapitan Żbik i żółty saturator" w Teatrze Syrena. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu czekać na Was będą "Kombinat", "Pippin" a w Krakowskim Teatrze Variete "Chicago", "Pretty Women" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka oraz farsa muzyczna "Bez seksu proszę". W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu można nadrobić zaległości musicalowe i obejrzeć "Blaszany bębenek", "Frankensteina", "Lazarusa" oraz genialny musical "Mock. Czarna burleska".  W Teatrze Studio Buffo w Warszawie "Metro", "Romeo i Julia" oraz "Polita". W warszawskim Teatrze Dramatycznym we wrześniu i paździeniku również musicalowo: "Kinky Boots", "Cabaret" i "Człowiek z La Manchy". W Teatrze Muzycznym w Lublinie wybierzcie się na "Skrzypka na dachu" oraz "Halo, Szpicbródka". W nowym sezonie polecam również "Błękitny zamek" oraz "Thrill me" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Toruniu.

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! A wciąż aktualny w treści Hemar serwuje publice zachwycającą komedię muzyczną, w której bawi się gatunkami: operetką, wodewilem, kabaretem. „Piękna Lucynda” to wspaniała historia o miłości. O dylematach z nią związanych. No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu.      Nie masz czasu na czytanie posłuchaj moich wrażeniach ze spektaklu w kolejnym odcinku podcastu na SPOTIFY , YOUTUBE , APPLE PODCAST którego gośćmi są: Anna Wołek , dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla , który przygotowała

#29 Toruń. Tu "Przyjaciół" masz!

  Popremierowo o najnowszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu o musicalu "Friends! The Musical Parody" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej.     Z tego odcinka dowiecie się jak chodzi się w czarnych, obcisłych spodniach, opowiemy także, kto w musicalu wystąpił w roli... drobiu. W tym odcinku będą prawdziwe wzruszenia, a obok artystów i realizatorów spektaklu rozmawiać będziemy z... Rachel (tak, tą Rachel). Zdradzi nam przepis na ciasto. Sporo ostatnio wypieków w musicalach w "Kelnerce" są tarty, w "Błękitnym Zamku" apetyczny tort. A w musicalu "Friends"...          TEN TEKST ORAZ POPREMIEROWY REPORTAŻ POSŁUCHASZ TUTAJ      Na początek przyznam się do czegoś: nigdy nie oglądałem serialu "Przyjaciele". Nie znając postaci, nie znając relacji między nimi obejrzałem musical będący parodią serialu. I tu zaskoczenie!!! Świetnie się bawiłem. Postaci są na tyle solidnie budowane w musicalu, że nawet bez dodatkowej wiedzy z

#43 Kilkaset kroków w szpilkach. „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

      Dorothy Michaels wiedziała coś, czego nie wiedział Michael Dorsey. Ja po obejrzeniu musicalu „Tootsie” też wiem, coś czego Wy jeszcze nie wiecie, a być może wciąż zastanawiacie się czy wybrać się do Teatru Rozrywki. (for. A. Wacławek)     Tomasz Wojtan - grający głównego bohatera / główną bohaterkę musicalu „Tootsie” w reżyserii Magdaleny Piekorz - dołącza do mojego prywatnego panteonu najlepszych aktorów grających damskie role (Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Wojciech Pokora, Dustin Hoffman, Tony Curtis). Premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie to bawiąca do łez komedia w doskonałym przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego, wspaniałe aktorstwo, fantastycznie zagrana muzyka, scenograficzno-techniczny majstersztyk i choreografie, od których nie można oderwać wzroku .       Tym razem dzielę się z Wami wrażeniami z musicalu, po którym wiele się nie spodziewałem, a który stał się dla mnie bardzo satysfakcjonującym odkryciem kończącego się sezonu. Mój brak oczekiwań wynikał głównie z pewn