Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy sezon w Teatrze Rozrywki w Chorzowie


Jesień w chorzowskim Teatrze Rozrywki zapowiada się wyjątkowo!

Nadchodzący sezon zespół Teatru Rozrywki rozpocznie hucznie - 50. spektaklem Cabaret w reżyserii Jacka Bończyka, z nagrodzonym Złotą Maską Kamilem Franczakiem w roli Mistrza Ceremonii. Jeśli jeszcze nie zaznałeś klimatu kabaretu Kit-Kat, nie zwlekaj, a jeśli tak, to doskonale wiesz, że warto wpaść ponownie.

A swoją drogą, czy słyszałeś o naszej Deloris van Cartier? Być może już się znacie. Zatem informujemy, że ponownie ukryje się w klasztorze Matki Bożej Królowej Aniołów. Jako tytułowa Zakonnica w przebraniu spowoduje w domu Bożym, jak i w sercach, niemałe zamieszanie.

Pod koniec września na scenę Teatru Rozrywki wkroczy kolejna postać w przebraniu. Michael Dorsey, znów podstępnie przebierze się za kobietę i spróbuje podbić Broadway. Czy Dorothy Michaels - alter ego bohatera musicalu Tootsie - to jedyna rola, którą potrafi odegrać na miarę Oskara? Tutaj recenzja Musicalowe.Info

Chwil refleksji będą mogli Państwo poszukać zarówno podczas koncertu zaduszkowego, jak i w onirycznym spektaklu muzycznym Piekło i raj.

Natomiast pod koniec roku, ceniącym najwyższą muzyczną jakość, Teatr tradycyjnie zaproponuje koncert sylwestrowy, który w założeniu łączy wszystkich, bez względu na wiek – wszak wszyscy kochamy rodzime i światowe przeboje w najlepszym wydaniu.

W repertuarze oczywiście nie zabraknie przeboju ostatniego sezonu - musicalu Koty, komedii filozoficznej Harold i Maude, farsy Hotel Westminster oraz tytułów dla najmłodszych - Pinokio. Il grande musical (nasza recenzja już wkrótce), Pozaziomki czyli kosmiczna podróż oraz Czarno na białym.

A co później? Teatr Rozrywki zapowiada prawdziwą eksplozję młodości i rocka. Mowa o musicalu „School of Rock”, który wciągnie nas do świata energetycznej muzyki, buntowniczych dzieciaków i niekonwencjonalnego nauczyciela – nadchodzi nowa generacja rock’n’rolla.

Bilety na nowy sezon: https://teatr-rozrywki.pl/repertuar.html  (Wykorzystano mat. prom. TR)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Krew, czosnek i musical. "Dracula" mieszka w Łodzi

      Veni, vidi, scripsi! "Dracula" w Teatrze Muzycznym w Łodzi to musical o pragnieniu nieśmiertelności, bo "wieczność jest za krótka, by żyć" oraz o... głodzie miłości, bo "wieczność jest za długa, by samotnie trwać". "Dracula" w reżyserii oraz z librettem Jakuba Szydłowskiego to niepowtarzalne musicalowe doświadczenie, którego w Polsce nie było od czasu "Tańca wampirów" i "Upiora w operze" w Teatrze Muzycznym ROMA. To  doświadczenie monumentalności w orkiestrowej muzyce, majestatycznej scenografii i zmysłowych choreografiach.  (Fot. Michał Matuszak)     Jest strasznie : nabici na pal,  mroczne cmentarze, mordowane noworodki, samobójcze skoki w otchłań morza i zapewnienie krwiopijców: "będziemy mordować i ssać". Krew spożywana jest bez ograniczeń, a w jej smaku można wyczuć "szczepy sacrum i profanum". Wśród widzów przechadzają się nienasycone wampiry , duchy z przeszłości: Joanna D'Arc, Napoleon, ż

#61 "Duża dawka mroku". Zaglądam na próbę "Draculi"

W 61 odcinku podcastu Musicalowe.info zabieram Was do Teatr Muzyczny w Łodzi, gdzie 18 maja premiera musicalu "Dracula" z librettem i w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z muzyką Jakuba Lubowicza. Z podcastowym mikrofonem wybrałem się na jedną z prób do musicalu . POSŁUCHAJ na: 🎧 SPOTIFY https://tinyurl.com/3y49y9ch 🎧 YOUTUBE  https://youtu.be/lJif9qjydWw   🎧 APPLE PODCAST https://tinyurl.com/avrdb6cp Mam dziwne przeczucie, że szykuje się najciekawsza premiera sezonu... Gośćmi tego odcinka są reżyser Jakub Szydłowski, autorzy choreografii Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, Anna Chadaj, która zaprojektowała kostiumy oraz artyści Asia Gorzała, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marcin Franc i Kamil Olczyk. Nasze rozmowy dotyczyły nie tylko przygotowań do musicalu, ale również "krwistych" tematów.  Premiera musicalu "Dracula" w Teatrze Muzycznym w Łodzi już 18 maja. Od 16 maja przedpremierowe pokazy. Podziękowania za pomoc w realizacji odcinka dla: Anna Korzo

#DOSIECI_WRÓĆCIESWEJ czyli "Jesus Christ Superstar" w Operze Lubelskiej

                                      Jak przyjęlibyśmy Jezusa współcześnie? Czy jego słowa przebiłyby się przez hałas i zło tego świata, przez biały szum telewizyjnych ekranów? Czy działalność Jezusa śledziłyby kamery monitoringu? Czy jego ukrzyżowanie mogłoby się stać spektakularnym wydarzeniem social mediów? A może zamiast biczowania wystarczyłby hejt internetowych komentarzy? Ile trwałby ten wirtualny lincz? Czy potem każdy wróciłby do swojej internetowej... sieci? Nad odpowiedziami na tak postawione pytania, pozwala zastanowić się najnowsza realizacja "Jesus Christ Superstar" w reżyserii Tomasza Mana na scenie Opery Lubelskiej. Mający ponad 50 lat musical Andrew Lloyd Webbera w wykonaniu lubelskich artystów zaskakuje świeżością, a libretto Tima Rice'a zadziwia aktualnością. Bo dzięki kilku reżyserskim zabiegom powstaje - bliski naszej rzeczywistości - spektakl o ludzkich emocjach, o miłości i zdradzie, o zadziwiającej roli vox populi. Z czytelnikami Musicalowe.info d