Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy sezon w Teatrze Rozrywki w Chorzowie


Jesień w chorzowskim Teatrze Rozrywki zapowiada się wyjątkowo!

Nadchodzący sezon zespół Teatru Rozrywki rozpocznie hucznie - 50. spektaklem Cabaret w reżyserii Jacka Bończyka, z nagrodzonym Złotą Maską Kamilem Franczakiem w roli Mistrza Ceremonii. Jeśli jeszcze nie zaznałeś klimatu kabaretu Kit-Kat, nie zwlekaj, a jeśli tak, to doskonale wiesz, że warto wpaść ponownie.

A swoją drogą, czy słyszałeś o naszej Deloris van Cartier? Być może już się znacie. Zatem informujemy, że ponownie ukryje się w klasztorze Matki Bożej Królowej Aniołów. Jako tytułowa Zakonnica w przebraniu spowoduje w domu Bożym, jak i w sercach, niemałe zamieszanie.

Pod koniec września na scenę Teatru Rozrywki wkroczy kolejna postać w przebraniu. Michael Dorsey, znów podstępnie przebierze się za kobietę i spróbuje podbić Broadway. Czy Dorothy Michaels - alter ego bohatera musicalu Tootsie - to jedyna rola, którą potrafi odegrać na miarę Oskara? Tutaj recenzja Musicalowe.Info

Chwil refleksji będą mogli Państwo poszukać zarówno podczas koncertu zaduszkowego, jak i w onirycznym spektaklu muzycznym Piekło i raj.

Natomiast pod koniec roku, ceniącym najwyższą muzyczną jakość, Teatr tradycyjnie zaproponuje koncert sylwestrowy, który w założeniu łączy wszystkich, bez względu na wiek – wszak wszyscy kochamy rodzime i światowe przeboje w najlepszym wydaniu.

W repertuarze oczywiście nie zabraknie przeboju ostatniego sezonu - musicalu Koty, komedii filozoficznej Harold i Maude, farsy Hotel Westminster oraz tytułów dla najmłodszych - Pinokio. Il grande musical (nasza recenzja już wkrótce), Pozaziomki czyli kosmiczna podróż oraz Czarno na białym.

A co później? Teatr Rozrywki zapowiada prawdziwą eksplozję młodości i rocka. Mowa o musicalu „School of Rock”, który wciągnie nas do świata energetycznej muzyki, buntowniczych dzieciaków i niekonwencjonalnego nauczyciela – nadchodzi nowa generacja rock’n’rolla.

Bilety na nowy sezon: https://teatr-rozrywki.pl/repertuar.html  (Wykorzystano mat. prom. TR)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Toruniu.

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! A wciąż aktualny w treści Hemar serwuje publice zachwycającą komedię muzyczną, w której bawi się gatunkami: operetką, wodewilem, kabaretem. „Piękna Lucynda” to wspaniała historia o miłości. O dylematach z nią związanych. No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu.      Nie masz czasu na czytanie posłuchaj moich wrażeniach ze spektaklu w kolejnym odcinku podcastu na SPOTIFY , YOUTUBE , APPLE PODCAST którego gośćmi są: Anna Wołek , dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla , który przygotowała

# 39 Kolorowa „Pretty Woman”. Satysfakcja gwarantowana!

                                                        Fot. Justyna Tomczak Musical „Pretty Woman” w Teatrze Muzycznym w Łodzi to przykład wyjątkowej, niespotykanej pracy zespołowej. I nie ma znaczenia czy to główna rola musicalu, czy jedynie mały taneczny epizod. Każdy na scenie się wyróżnia i... błyszczy (czasami dosłownie)! Począwszy od realizatorów, przez aktorki, aktorów, muzyków, chór, tancerzy, akrobatów, po całą produkcję – wszyscy profesjonalnie dopieszczają widza. Bawią, wzruszają, zachwycają. Po prostu satysfakcja gwarantowana! Czemu warto wybierać takie miejsca jak Muzyczny w Łodzi? „Bo są najlepsze” - cytując Edwarda Lewisa.  Wersję dźwiękową recenzji znajdziesz na YouTube, Spotify, Anchor, Apple Podcast, TuneIn, Castbox, Google Podcast    Musical „Pretty Woman” z piosenkami Bryana Adamsa i Jima Vallanca swoją premierę miał w 2018. Autorami libretta są Garry Marshall i J. F. Lawton, reżyser i scenarzysta kinowego hitu z 1990 roku. Historia prostytutki Vivan Ward i biznesm

#43 Kilkaset kroków w szpilkach. „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

      Dorothy Michaels wiedziała coś, czego nie wiedział Michael Dorsey. Ja po obejrzeniu musicalu „Tootsie” też wiem, coś czego Wy jeszcze nie wiecie, a być może wciąż zastanawiacie się czy wybrać się do Teatru Rozrywki. (for. A. Wacławek)     Tomasz Wojtan - grający głównego bohatera / główną bohaterkę musicalu „Tootsie” w reżyserii Magdaleny Piekorz - dołącza do mojego prywatnego panteonu najlepszych aktorów grających damskie role (Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Wojciech Pokora, Dustin Hoffman, Tony Curtis). Premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie to bawiąca do łez komedia w doskonałym przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego, wspaniałe aktorstwo, fantastycznie zagrana muzyka, scenograficzno-techniczny majstersztyk i choreografie, od których nie można oderwać wzroku .       Tym razem dzielę się z Wami wrażeniami z musicalu, po którym wiele się nie spodziewałem, a który stał się dla mnie bardzo satysfakcjonującym odkryciem kończącego się sezonu. Mój brak oczekiwań wynikał głównie z pewn