Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowy sezon w Teatrze Rozrywki w Chorzowie


Jesień w chorzowskim Teatrze Rozrywki zapowiada się wyjątkowo!

Nadchodzący sezon zespół Teatru Rozrywki rozpocznie hucznie - 50. spektaklem Cabaret w reżyserii Jacka Bończyka, z nagrodzonym Złotą Maską Kamilem Franczakiem w roli Mistrza Ceremonii. Jeśli jeszcze nie zaznałeś klimatu kabaretu Kit-Kat, nie zwlekaj, a jeśli tak, to doskonale wiesz, że warto wpaść ponownie.

A swoją drogą, czy słyszałeś o naszej Deloris van Cartier? Być może już się znacie. Zatem informujemy, że ponownie ukryje się w klasztorze Matki Bożej Królowej Aniołów. Jako tytułowa Zakonnica w przebraniu spowoduje w domu Bożym, jak i w sercach, niemałe zamieszanie.

Pod koniec września na scenę Teatru Rozrywki wkroczy kolejna postać w przebraniu. Michael Dorsey, znów podstępnie przebierze się za kobietę i spróbuje podbić Broadway. Czy Dorothy Michaels - alter ego bohatera musicalu Tootsie - to jedyna rola, którą potrafi odegrać na miarę Oskara? Tutaj recenzja Musicalowe.Info

Chwil refleksji będą mogli Państwo poszukać zarówno podczas koncertu zaduszkowego, jak i w onirycznym spektaklu muzycznym Piekło i raj.

Natomiast pod koniec roku, ceniącym najwyższą muzyczną jakość, Teatr tradycyjnie zaproponuje koncert sylwestrowy, który w założeniu łączy wszystkich, bez względu na wiek – wszak wszyscy kochamy rodzime i światowe przeboje w najlepszym wydaniu.

W repertuarze oczywiście nie zabraknie przeboju ostatniego sezonu - musicalu Koty, komedii filozoficznej Harold i Maude, farsy Hotel Westminster oraz tytułów dla najmłodszych - Pinokio. Il grande musical (nasza recenzja już wkrótce), Pozaziomki czyli kosmiczna podróż oraz Czarno na białym.

A co później? Teatr Rozrywki zapowiada prawdziwą eksplozję młodości i rocka. Mowa o musicalu „School of Rock”, który wciągnie nas do świata energetycznej muzyki, buntowniczych dzieciaków i niekonwencjonalnego nauczyciela – nadchodzi nowa generacja rock’n’rolla.

Bilety na nowy sezon: https://teatr-rozrywki.pl/repertuar.html  (Wykorzystano mat. prom. TR)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Toruniu.

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! A wciąż aktualny w treści Hemar serwuje publice zachwycającą komedię muzyczną, w której bawi się gatunkami: operetką, wodewilem, kabaretem. „Piękna Lucynda” to wspaniała historia o miłości. O dylematach z nią związanych. No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu.      Nie masz czasu na czytanie posłuchaj moich wrażeniach ze spektaklu w kolejnym odcinku podcastu na SPOTIFY , YOUTUBE , APPLE PODCAST którego gośćmi są: Anna Wołek , dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla , który przygotowała

#29 Toruń. Tu "Przyjaciół" masz!

  Popremierowo o najnowszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu o musicalu "Friends! The Musical Parody" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej.     Z tego odcinka dowiecie się jak chodzi się w czarnych, obcisłych spodniach, opowiemy także, kto w musicalu wystąpił w roli... drobiu. W tym odcinku będą prawdziwe wzruszenia, a obok artystów i realizatorów spektaklu rozmawiać będziemy z... Rachel (tak, tą Rachel). Zdradzi nam przepis na ciasto. Sporo ostatnio wypieków w musicalach w "Kelnerce" są tarty, w "Błękitnym Zamku" apetyczny tort. A w musicalu "Friends"...          TEN TEKST ORAZ POPREMIEROWY REPORTAŻ POSŁUCHASZ TUTAJ      Na początek przyznam się do czegoś: nigdy nie oglądałem serialu "Przyjaciele". Nie znając postaci, nie znając relacji między nimi obejrzałem musical będący parodią serialu. I tu zaskoczenie!!! Świetnie się bawiłem. Postaci są na tyle solidnie budowane w musicalu, że nawet bez dodatkowej wiedzy z

#43 Kilkaset kroków w szpilkach. „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

      Dorothy Michaels wiedziała coś, czego nie wiedział Michael Dorsey. Ja po obejrzeniu musicalu „Tootsie” też wiem, coś czego Wy jeszcze nie wiecie, a być może wciąż zastanawiacie się czy wybrać się do Teatru Rozrywki. (for. A. Wacławek)     Tomasz Wojtan - grający głównego bohatera / główną bohaterkę musicalu „Tootsie” w reżyserii Magdaleny Piekorz - dołącza do mojego prywatnego panteonu najlepszych aktorów grających damskie role (Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Wojciech Pokora, Dustin Hoffman, Tony Curtis). Premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie to bawiąca do łez komedia w doskonałym przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego, wspaniałe aktorstwo, fantastycznie zagrana muzyka, scenograficzno-techniczny majstersztyk i choreografie, od których nie można oderwać wzroku .       Tym razem dzielę się z Wami wrażeniami z musicalu, po którym wiele się nie spodziewałem, a który stał się dla mnie bardzo satysfakcjonującym odkryciem kończącego się sezonu. Mój brak oczekiwań wynikał głównie z pewn