Przejdź do głównej zawartości

Doceniasz moją twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

#57 Lubelski "Jesus Christ Superstar" W 57 odcinku podcastu zabieram Cię do Opery Lubelskiej, w której 23 marca premiera musicalu, rock-opery "Jesus Christ Superstar" w reżyserii Tomasza Mana pod kierownictwem muzycznym Ruben Silvy. 

Dla ścisłości: nagrania do tego odcinka powstały na tydzień przed premierą. Ale jestem przekonany, że słuchając tego odcinka - przed premierą czy już po niej - poznasz nie tylko kulisy prac nad tym tytułem, ale i także emocje jakiej towarzyszą artystom i realizatorom tego musicalu. Miałem przyjemność uczestniczyć w próbach do lubelskiej inscenizacji. Jeszcze bez dekoracji i kostiumów, ale i to dało mi możliwość doświadczenia niesamowitych przeżyć, które z pewnością staną się i Twoim udziałem, gdy obejrzysz ten spektakl. Zapraszam do Opery Lubelskie!

POSŁUCHAJ na  SPOTIFY, APPLE PODCAST, YOUTUBE, GOOGLE PODCASTY

Gośćmi odcinka są: Kamila Lendzion, Tomasz Man, Iwona Runowska, Łukasz Sidoruk, Dorota Szostak-Gąska, Magdalena Łoś-Wojcieszek, Patryk Pawlak, Jakub Gąska, Patrycjusz Sokołowski, Marcin Zagrodnik, Adam Pstrowski, Michał Dudkowski, Karol Gronek, Kamil Olczyk, Alan Sobkowicz, Tomasz Rak, Dariusz Machej.


Dzieło, które trudno zaklasyfikować – nazywane musicalem albo rock operą, od swojej premiery w 1971 r. wzbudza sensację. Spektakl opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa, widzianym oczami jego zwolenników i przeciwników. W każdym kraju, w którym wystawiano „Jesus Christ Superstar”, w role Jezusa, Judasza i Marii Magdaleny wcielały się największe osobowości sceniczne i gwiazdy muzyki – tak też będzie w przypadku Opery Lubelskiej. O sile oddziaływania musicalu świadczy fakt, że poszczególne utwory (np. „Heaven On Their Minds” czy „I Don't Know How To Love Him”) funkcjonują także poza spektaklem, żyją własnym życiem i są dobrze znane nawet osobom, które nigdy nie oglądały „Jesus Christ Superstar”. 

Inscenizacja Opery Lubelskiej na pewno zaskoczy widzów, bo reżyserii podejmie się Tomasz Man, który jest znany z tego, że lubi łamać konwencje, nadawać nowe sensy i w nieoczywisty sposób prowadzić aktorów. Kierownictwo muzyczne obejmie Rubena Silva – znakomity dyrygent boliwijskiego pochodzenia, który dyrygował orkiestrami na całym świecie: w wielu krajach europejskich, w Japonii, Libanie, Ameryce Południowej i większości filharmonii w Polsce; obecnie jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej. W obsadzie znajdą się gwiazdy polskich scen musicalowych i operowych oraz soliści, chór, balet i orkiestra Opery Lubelskiej.

Realizatorzy:

Reżyseria: Tomasz Man

Kierownictwo muzyczne: Ruben Silva

Przekład: Wojciech Młynarski, Piotr Szymanowski

Choreografia: Iwona Runowska

Scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man

Wizualizacje, plakat, grafiki: Zuzanna Piekarska

Asystent reżysera: Patryk Pawlak

Asystent dyrygenta: Łukasz Sidoruk

Asystent choreografa: Roman Kamiński

Obsada:

Jezus: Tomasz Bulzak, Marcin Zagrodnik, Patryk Pawlak

Judasz: Adam Pstrowski, Jakub Gąska

Maria Magdalena: Magdalena Łoś-Wojcieszek, Dorota Szostak-Gąska

Poncjusz Piłat: Tomasz Rak, Patrycjusz Sokołowski

Kajfasz: Dariusz Machej, Alan Sobkowicz

Annasz: Karol Paweł Gronek, Artur Buczak

Szymon Zelota: Arkadiusz Borzdyński, Dominik Rybiałek

Król Herod: Kamil Olczyk

Piotr: Michał Dudkowski, Kamil Król

oraz chór, balet i orkiestra Opery Lubelskiej pod dyrekcją Rubena Silvy.

***

Bilety znajdziesz tutaj

„Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera – premiera!

23 marca 2024 r., godz. 18.00

24 marca 2024 r., godz. 17.00

9 maja 2024 r. godz. 18.00

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Toruniu.

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! A wciąż aktualny w treści Hemar serwuje publice zachwycającą komedię muzyczną, w której bawi się gatunkami: operetką, wodewilem, kabaretem. „Piękna Lucynda” to wspaniała historia o miłości. O dylematach z nią związanych. No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu.      Nie masz czasu na czytanie posłuchaj moich wrażeniach ze spektaklu w kolejnym odcinku podcastu na SPOTIFY , YOUTUBE , APPLE PODCAST którego gośćmi są: Anna Wołek , dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla , który przygotowała

#29 Toruń. Tu "Przyjaciół" masz!

  Popremierowo o najnowszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu o musicalu "Friends! The Musical Parody" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej.     Z tego odcinka dowiecie się jak chodzi się w czarnych, obcisłych spodniach, opowiemy także, kto w musicalu wystąpił w roli... drobiu. W tym odcinku będą prawdziwe wzruszenia, a obok artystów i realizatorów spektaklu rozmawiać będziemy z... Rachel (tak, tą Rachel). Zdradzi nam przepis na ciasto. Sporo ostatnio wypieków w musicalach w "Kelnerce" są tarty, w "Błękitnym Zamku" apetyczny tort. A w musicalu "Friends"...          TEN TEKST ORAZ POPREMIEROWY REPORTAŻ POSŁUCHASZ TUTAJ      Na początek przyznam się do czegoś: nigdy nie oglądałem serialu "Przyjaciele". Nie znając postaci, nie znając relacji między nimi obejrzałem musical będący parodią serialu. I tu zaskoczenie!!! Świetnie się bawiłem. Postaci są na tyle solidnie budowane w musicalu, że nawet bez dodatkowej wiedzy z

#43 Kilkaset kroków w szpilkach. „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

      Dorothy Michaels wiedziała coś, czego nie wiedział Michael Dorsey. Ja po obejrzeniu musicalu „Tootsie” też wiem, coś czego Wy jeszcze nie wiecie, a być może wciąż zastanawiacie się czy wybrać się do Teatru Rozrywki. (for. A. Wacławek)     Tomasz Wojtan - grający głównego bohatera / główną bohaterkę musicalu „Tootsie” w reżyserii Magdaleny Piekorz - dołącza do mojego prywatnego panteonu najlepszych aktorów grających damskie role (Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Wojciech Pokora, Dustin Hoffman, Tony Curtis). Premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie to bawiąca do łez komedia w doskonałym przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego, wspaniałe aktorstwo, fantastycznie zagrana muzyka, scenograficzno-techniczny majstersztyk i choreografie, od których nie można oderwać wzroku .       Tym razem dzielę się z Wami wrażeniami z musicalu, po którym wiele się nie spodziewałem, a który stał się dla mnie bardzo satysfakcjonującym odkryciem kończącego się sezonu. Mój brak oczekiwań wynikał głównie z pewn